Yepyeni bir iş fikri: 3D printer ile üretime geç


İnsan hayatı, teknoloji sayesinde durmadan gelişiyor. Üstelik bu gelişim süreci tek bir alan ile sınırlı kalmıyor. Tıp alanındaki gelişmelerden ev aletlerine, elektronik ortamdan otomotiv sektörüne kadar insan hayatına hız ve konfor katan teknoloji, kendi işini kurmak isteyenler için de hem zevkli hem de geleceğin bir parçası olacak bir iş fikri sunuyor; 3D printer ile üretime geçmek.

Çalıştığınız işlerde mutlu olamadınız mı? İlk işinizi kurmak mı istiyorsunuz? Bir şey üretip satmak gayesinde misiniz? Sermayem var ne iş yapabilirim diye mi soruyorsunuz? Düşük bütçe ile kurulabilecek bir işe mi ihtiyacınız var? Dünya genelinde hakim olmaya başlayan, evden ve dilediğiniz zaman diliminde çalışma konforu veren freelance çalışma akımına dahil olabileceğiniz bir iş mi arıyorsunuz? Keyif alarak ve özgür bir şekilde işinizi yapmak mı istiyorsunuz? Bu sorulardan en az bir ya da birkaçına vereceğiniz cevap evet ise tek yapmanız gereken bir 3D printer sahibi olup işe koyulmak.

Peki sahiden de 3 boyutlu yazıcı edinip üretime geçmek ve para kazanabilmek mümkün mü? Yaratıcılığınızdan şüpheniz yoksa, ne doğrultuda üretim yapacağınıza karar vermişseniz ve ürettiğiniz ürüne dair bir talep varsa ya da oluşacaksa, elbette mümkün. 3D printer ile hediyelik eşyalardan hobi ürünlerine, oyuncaklardan aksesuarlara kadar birçok farklı şekil, boyut ve renkte üç boyutlu ürün üretmek, ardından da bu ürünleri talep edenler ile buluşturmak söz konusu. Ayrıca kişiye özel 3D tasarım fikri bile başlı başına bir iş fırsatı olarak değerlendiriliyor. Çünkü 3 boyutlu yazıcılar ile sınırsız sayıda fikir gerçeğe dönüştürülmek için bekliyor.

3D yazıcı ile kendi atölyeni yaratma fikri bir odanın küçük bir kısmında dahi hayata geçirilebilecek rahatlıkta bir uygulama olduğundan 3D printer satın aldıktan sonra vakit kaybetmeksizin 3 boyutlu üretime geçebilmek mümkün hale geliyor. Üç boyutlu üretimin son derece zengin alternatifli oluşu göz önüne alındığında karar kılınacak bir alana dair üretim yapılabileceği gibi birden fazla alanda farklı model, boyut ve renklerde üretim yapılması da söz konusu olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir