3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı Hangi Noktalara Gidiyor?

Bilimkurgu meraklıları yakından bilir. İlk olarak bir kitapta ya da filmde karşımıza çıkar. Bizi derinden etkiler. Acaba bir gün olabilir mi der ve hayatlarımıza devam ederiz. Ve o gün gelip çattığında zihinlerimizde iz bırakmış bir fikrin artık gerçek olduğunu görürüz. Mesela mı? Arthur C. Clarke’ın 1940’lı yıllarda makalelerinde değindiği ve imkansız denen iletişim uyduları, Robert Cromie’nin 1895 yılında bir romanında bahsettiği ve uzun yıllar sonra anlaşılabilen atomik enerji ya da günümüzün olmazsa olmazlarından kablosuz iletişime yüz yıl öncesinden projeksiyon yaparken o günlerde bir çılgın olarak nitelendirilen Nikola Tesla.

Günümüzün gerçek olmuş, etkileyici ve sürekli gelişim göstereceği şimdiden kesinleşmiş baskı makineleri 3 boyutlu yazıcılar, hiç de emekleme seviyesinde olmayan, tam aksine koşar adımlar ile ilerleyen bir teknolojiyi beğenimize ve kullanımımıza sunuyorlar. 3 boyutlu yazıcılar ile yapabileceklerimiz ise tamamen hayal gücümüzün sınırları ile alakalı. Çünkü 3D printer kullanılarak yapılabilecek onlarca, yüzlerce ya da binlerce alternatif yok. Bunlardan çok daha fazlası var. Hobi ürünü üretebilmeyi, hediye hazırlayabilmeyi, sadece eğlence amacı ile kullanılabilmeyi, proje gerçekleştirmeyi, seri üretim yapabilmeyi, benzeri kalmamış ya da çok maliyetli olan bir parçayı baskılayabilmeyi mümkün kılan 3D yazıcılar ile sonsuz bir seçim evrenine yolculuk edilebiliyor.

İşin en güzel tarafı ise 3 boyutlu yazıcı edinmenin düşünülenin ötesinde basit ve korkmaya değmeyecek maliyetlerle gerçekleştirilebilir olması. 3D printer edinmeye karar verip haklı olarak bu denli teknolojik bir ürünü alışveriş sitesinden almayı riskli görüyorsanız, sanırız daha iyi bir alternatifiniz olduğunu bilmiyorsunuz. 3D teknolojisi üzerine yoğunlaşıp 3 boyutlu yazıcılar üzerine fikir ve emek harcayan Anextron, hayal ettiğiniz 3D yazıcıya ulaşmanız, aklınızdaki tüm sorulara net şekilde cevap bulmanız ve ürün aldıktan sonra da teknik desteği ile yanınızda bulacağınız bir teknoloji firması olarak sizleri bekliyor. Belki de rüyalarınızı gerçekleştirme şansı verecek ve hayatınızda yeni bir sayfa açma olanağı sağlayacak 3 boyutlu yazıcı modelleri, Anextron vasıtası ile en sağlıklı ve makul şekilde evlerinize, iş yerlerinize, atölyelerinize yani hayatlarınıza girmeye hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir